Krynica Morska – Mierzeja Wiślana. 25 lecie Krynicy Morskiej – Mierzeja Wiślana.

XXV lecie krynicy Morskiej.

Krynica Morska – Mierzeja Wiślana.

13 czerwiec 2016.

W sobotę świętowaliśmy obchody XXV-lecia Miasta Krynica Morska.

Z małym opóźnieniem, ale w jakiej przepięknej aurze pogodowej dotarli do nas śmiałkowie z Krynicy Zdrój.

Aż 17 osób, które wyruszyło z Krynicy Zdrój i pokonało ponad 1200 km, żeby dotrzeć dziś na wielkie święto Krynicy Morskiej, zostali przywitani na mecie przy ul. Teleexpressu, przez gromkie brawa, okrzyki, i radość mieszkańców Krynicy Morskiej oraz turystów. Dzielni rowerzyści otrzymali również pamiątkowe, ale jakże zasłużone medale.

Po dotarciu na metę i chwili odpoczynku wszyscy udali się do Hotelu Kahlberg, gdzie odbyła się uroczysta sesja z udziałem przedstawicieli i burmistrzów Krynicy Morskiej i Krynicy Zdrój.

Nastąpiło podpisanie umowy partnerskiej między Krynicami, złożono kwiaty, życzenia oraz prezenty na obchody XXV-lecia Miasta Krynica Morska.

Wręczono także medale mieszkańcom zasłużonym dla Miasta Krynica Morska, wśród wyróżnionych znaleźli się:

Halama Halina

Korzeń Franciszek

Szczurek Danuta

Sidor Maria

Pawłowska Teresa

Debis Antonina

Kacpura Jan

Gotkowska Zofia

Boduszek Jan

OSP

Po części oficjalnej laureaci konkurs pt. “Krynica – moja przystań” przedstawili swoje wiersze, oraz odebrali nagrody z rąk Pana Burmistrza Krzysztofa Swata.

Po godzinie 16:00 Burmistrz oficjalnie otworzył część artystyczną obchodów.

Nastąpiło także odsłonięcie pamiątkowej tablicy “Pirs Komandorów Portu Jachtowego Krynica Morska”.

Na krynickim molo, dzieci bawiły się i grały z Guffym i Tygryskiem oraz innymi postaciami bajkowymi. Był też teatrzyk “Pinezka” oraz pan na szczudłach. Rodzice za to bawili się na koncercie Tomasza Steńczyka z zespołem, który wykonywał najsłynniejsze polskie przeboje takich wykonawców jak A.Osiecka, Raz Dwa Trzy, M. Grechuta oraz wielu innych.

Był to zdecydowanie przedsmak najlepszej zabawy na jaką wszyscy czekaliśmy.

W magiczny klimat wprowadziła nas Kasia Stankiewicz z zespołem Varius Manx, dla nich także to był uroczysty dzień, ponieważ zespół świętuje 25-lecie istnienia. Zaśpiewali oni najpopularniejsze piosenki, które każdy z nas miał w swojej pamięci, oraz ich najnowsze hity z tegorocznej płyty. Był to zdecydowanie znakomity występ, bawili się starsi i młodsi.

A na koniec wieczoru, na krynickim niebie rozbłysły przepiękne fajerwerki.

Wszystkim serdecznie gratulujemy otrzymanych wyróżnień, Zasłużonym mieszkańcom medali, rowerzystom sił, a Krynicy Morskiej życzymy jeszcze więcej sukcesów, ogromu turystów, najpiękniejszej plaży na Mierzei Wiślanej oraz wszystkiego co najlepsze!

źródło:krynicamorska.tv