Tolkmicko. Między szkolny konkurs piosenki patriotycznej- Tolkmicko

Tolkmicko. Międzyszkolny konkurs piosenki patriotycznej

Tolkmicko – 14 Listopada 2012

Mjr SG Arkadiusz Kulik, komendant Placówki Straży Granicznej w Elblągu, Lidia Kęska, wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, st. chor. SG Lidia Osik z Placówki Straży Granicznej w Elblągu oraz w roli przewodniczącego jury kpt. SG Jarosław Rywalski, kapelmistrz orkiestry MOSG byli jurorami III Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Patriotycznej „Wyśpiewajmy Naszą Historię”. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej im. Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Łęczu, a udział w nim wzięło ponad 80 uczestników.W III Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Patriotycznej wzięło udział 80 uczestników.
Uczniowie szkół gminnych rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach: soliści klas 0-3, soliści klas 4-6 oraz zespoły. W kategorii solistów najmłodszych I miejsce przyznano Zuzannie Gołyńskiej (SP w Łęczu), która zaśpiewała „Powrócisz tu”. Na miejscu II uplasowała się Amelia Zalewska (SP w Łęczu) za „Morze nasze morze”. III miejsce zdobyła Magda Burcewicz (SP w Tolkmicku) za utwór „Polska”.

W grupie solistów starszych bezkonkurencyjny był Kacper Turczyn (SP w Łęczu), który zaśpiewał „Miejcie nadzieję”. Tuż za nim, na miejscu II, uplasowała się Agnieszka Nowokrzewska (SP w Nowakowie) za piosenkę „Mury” i na III miejscu Natalia Rulak (SP w Tolkmicku) za wykonanie utworu „Powrócisz tu”.

W kategorii zespołów główne nagrody trafiły do szkoły w Pogrodziu: I miejsce równorzędnie jury przyznało Wesołym Nutkom za wykonanie piosenki „Sanitariuszka Małgorzatka” oraz Kolorowym Nutkom, które zaprezentowały utwór „Polska flaga”.

Nagroda Specjalna Komendanta MOSG trafiła do Natalii Rulak, zaś wyróżnienie otrzymał mały Jaś Krupa za piosenkę „Przyjedź mamo na przysięgę”, który technikę salutowania, jako element choreografii, opanował perfekcyjnie. Po rozstrzygnięciu konkursu wystąpiła Orkiestra MOSG, m.in. wspólnie zaśpiewano „Strażnicę”.

Źródło : tolkmicko.pl