Suchacz. Odbiór świetlicy wiejskiej – Suchacz

Suchacz. Odbiór świetlicy wiejskiej – Suchacz

Suchacz.

16 czerwca 2014

W dniu dzisiejszym tj. 16 czerwca 2014 r. nastąpił odbiór techniczny świetlicy wiejskiej w Suchaczu. W procesie tym uczestniczyli: wykonawcy, inspektorzy nadzoru, projektant, kierownictwo UMiG w Tolkmicko, zaproszeni goście (radni, sołtys).

Oglądanie pomieszczeń i wszystkich instalacji zajęło blisko 2 godziny. Warto jednak było zobaczyć ten obiekt., bo to rzeczywiście świetlica na miarę XXI wieku. Przy dobrym gospodarzu placówka ma szansę na stanie się prawdziwym centrum kultury i wypoczynku. Stąd pomysł na konkurs operatora, który oprócz administrowania tym obiektem pełniłby funkcję animatora życia kulturalnego wsi. Pomieszczenia świetlicy spełniają wszystkie wymogi jakościowe i przede wszystkim odpowiednie standardy techniczne, gwarantujące prawidłowe funkcjonowanie  instalacji wewnętrznych i wyposażenia technicznego.  Duże brawa należą się architektowi (Janowi Koperkiewiczowi) za piękny użytkowy projekt, wykonawcy (koncernowi Kon-SPONE i PMP), inspetorom nadzoru (Andrzejowi Zegzule i  Zbigniewowi Jurasińskiemu), kierownikowi budowy (Lechowi Sternie) i wszystkim pracownikom, którzy zbudowali świetlicę.

Świetlica przygotowana była do odbioru bardzo rzetelnie. Zadbano nawet o krzewy i kwiaty. Przykrą “niespodzianką” była jednak kradzież kilkunastu krzewów ozdobnych posadzonych dzień wcześniej. Jak widać suchaczanie mają już swój pierwszy wkład w funkcjonowanie placówki… 

Źródło : suchacz.eu