Tolkmicko – Puchar Nadbrzeża

Puchar Nadbrzeża

Tolkmicko .

11-12 Października 2014

Przez dwa dni (11 i 12 października 2014 r.) Stanica Wodna w Nadbrzeżu była widownią regat zorganizowanych pod kątem najmłodszych  żeglarzy. Na wodach Zalewu Wiślanego do zawodów stanęło 35 uczestników z czterech klubów.  

        Pomysł regat O Puchar Nadbrzeża okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Może dzięki dobremu położeniu stanicy, a może dzięki dobrej organizacji w tym miejscu wcześniejszych imprez? Zawody przebiegały w dwóch kategoriach sprzętowych i dwóch kategoriach wiekowych, a w każdej rywalizowały ze sobą dziewczęta i chłopcy. Żeglarzami były dzieci w wieku 7-14 lat. Najmłodsze – “Smerfy” budziły podziw i zdumienie. Trzeba było widzieć jak ta wspaniała dzieciarnia radziła sobie na wodzie. Zupełnie samodzielnie i w dodatku na tak małych żaglóweczkach jakimi są przecież jachty klasy optimist. Widać, że przeszli dobrą szkołę żeglarstwa! Także niewiele starsze dzieci świetnie sobie radziły na nieco większych żagłowkach, na laserach. Wszystkim więc należą się słowa wielkiego uznania. Ukoronowaniem regat były medale, pamiątkowe statuetki, dyplomy i losowane nagrody rzeczowe. Dzięki hojności sponsorów było ich naprawdę sporo.

        Zawody w Nadbrzeżu śmiało można nazwać międzynarodowymi, bo oprócz zespołów z Gdańska, Gdyni Tolkmicka wystąpiła dziecięca reprezentacja Federacji Rosyjskiej z Bałtijskiej Szkoły Sportowej (obwód kaliningradzki).

Źródło : suchacz.eu