Sztutowo – Mierzeja Wiślana. Wirtualnie w muzem

Sztutowo – Mierzeja Wiślana. Wirtualna wizyta w muzem stutthof

Sztutowo – Mierzeja Wiślana.

29 październik 2015.

Muzeum Stutthof udostępniło nowy serwis, za pomocą którego można wybrać się na wirtualny spacer po Miejscu Pamięci.

Dzięki kilkudziesięciu panoramom można zwiedzić teren Muzeum oraz zobaczyć niektóre obiekty niegdyś należące do kompleksu KL Stutthof. 

Ciekawostką jest to, że wiele z prezentowanych fotografii wykonanych zostało z miejsc, które za względów konserwatorskich lub bezpieczeństwo nie są udostępnione dla zwiedzających.

Wizytę rozpoczynamy w okolicy stacji kolejki wąskotorowej – dawnej „Stutthof-Waldlager”. Następnymi punktami na trasie jest willa komendanta, psiarnia i Brama Główna. Tu zaczyna się zwiedzanie obecnego Muzeum Stutthot, które obejmuje zaledwie ⅙ terenu byłego obozu. Na zdjęciach można zobaczyć część ss-mańską, a po minięciu Bramy Śmierci dotrzeć poprzez Stary Obóz do komory gazowej i krematorium. Po obejrzeniu Pomnika Walki i Męczeństwa, upamiętnienia Ogrodnictwa, Nowego Obozu oraz Obozu Żydowskiego, ponownie wychodzimy poza Muzeum, a zwiedzanie kończy się przy Stosie Całopalnym.

Autorem pomysłu i koncepcji jest Piotr Tarnowski, który przygotował serwis korzystając z pomocy firmy ArtZoom oraz Wirginii Węglińskiej.

Wszystkich Gości odwiedzających Krynicę Morską, zachęcamy do osobistego odwiedzenia Muzeum Stutthof, wstęp jest bezpłatny.

Resztę zachęcamy do odwiedzania strony i wirtualnych wizyt w Miejscu Pamięci.

źródło :krynicamorska.tv