Krynica Morska – Mierzeja Wiślana. Zatonięcie łodzi rybackiej

Krynica Morska – Mierzeja Wiślana.

Zatonięcie łodzi

Krynica Morska – Mierzeja Wiślana.

16 Stycznia 2015

W czwartek (14.01) około godziny 14:00 na wodach Zalewu Wiślanego niedaleko miejscowości Piaski doszło do zatonięcia łodzi rybackiej. Łódź wypłynęła z portu około godziny 10:00, natomiast w okolicach godziny 14:00 warunki pogodowe na akwenie uległy pogorszeniu (szkwał) i szyper skierował łódź w kierunku brzegu. Na wysokości OW Piaski Club, około 200 m od brzegu łódź zatonęła. Szyprowi za pomocą koła ratunkowego udało się dotrzeć do brzegu i powiadomić mieszkańców najbliższych zabudowań. Załogantowi natomiast nie wystarczyło na tyle siły, by wydostać się na brzeg.

Z natychmiastową pomocą pośpieszyli Mariusz i Patryk Kłosińscy oraz Henryk i Bolesław Górnik. Pierwszej pomocy przedmedycznej udzieliła p. Danuta Kłosińska.

Na miejsce zdarzenia przybyły Straż Graniczna, Policja, OSP Krynica Morska, Pogotowie Ratunkowe oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Poszkodowanych przetransportowano do szpitala w Elblągu. W działaniach brała również jednostka pływająca SAR z Tolkmicka.

Burmistrz Miasta Krynica Morska serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pospieszyli z pomocą za ofiarną postawę oraz zaangażowanie w akcję.

źródło : krynicamorska.tv